Czy moda unisex jest idealnym wyborem dla Was?

Moda potrafi zaskakiwać raz lepiej, a raz gorzej. Obecnie nastąpiła moda unisex, ale czy w Waszym przypadku jest ona dobrym wyborem? Czy para może korzystać z tych samych ubrań? Czy krój ma znaczenie? Czas poznać odpowiedzi na pytania, które zapewne pojawiają się w Waszych głowach.

O modzie unisex zdań kilka

Założeniem mody unisex jest to, że nie trzeba identyfikować się z żadną płcią, ale też równość, to znaczy, że kobieta i mężczyzna mogą nosić te same ubrania. Ba! Para może nosić to samo i garderoba może być wspólna. U podstaw mody unisex leży też filozofia, która sprzeciwia się nadmiernemu konsumpcjonizmowi, ale też promowanie ekologicznego stylu życia. Otóż kupując ubrania, w których każda osoba może dobrze się czuć, niezależnie czy jest kobietą czy mężczyzną, czy nie identyfikuje się z żadną płcią, nie powinno się przywiązywać tak dużej wagi do wyglądu. A jeżeli jeszcze para będzie nosiła te same ubrania, to ilość zakupów znacząco maleje. A dzięki temu nie dojdzie do generowania tak dużej ilości śmieci. Tyle o teorii, ale jak to wygląda w praktyce? Cóż, wiele firm odzieżowych stawia na kolekcję unisex. Jednak ubrania zazwyczaj są bardzo obłe, ale z drugiej strony mają w sobie sprzeciw wobec tak dużego zwracania uwagi na wygląd. Musicie jednak sami zastanowić się, czy do Was ta moda przemawia. W końcu można kupować ubrania o kroju uwarunkowanym płcią biologiczną i także nie wydawać dużo. A przecież można kupować ubrania unisex i wydawać dużo, bo będzie kupować się ich duże ilości. Zatem wszystko zależy od Was.

Czy para może korzystać z tych samych ubrań?

Cóż, można powiedzieć, że tak, ale i nie. W końcu wszystko zależy do tego jakie są Wasze proporcje. Biorąc pod uwagę samą biologię i statystykę to wiadomo, że mężczyźni są wyżsi, ważą więcej i mają szeroką linię ramion. Dodatkowo wybierając partnera, kobieta zazwyczaj szuka mężczyzny wyższego od niej. Wiadomo, że są wyjątki i nie jest ich mało, ale mówimy tutaj tylko i wyłączne o płci, biorąc pod uwagę biologię, ale i statystykę opartą na większości. Jednak każdy z nas jest inny i ma prawo dokonywać innych wyborów. Trzeba zdawać sobie sprawę, że nie każda para jest gotowa nosić te same ubrania i to nawet, gdy pod kątem wzrostu czy wagi mężczyzna i kobieta nie różnią się od siebie. I nie chodzi tylko o higienę, ale też zwyczajnie wiele osób nie chce dzielić wspólnie tych samych koszul, bluzek czy też spodni. Nie wspominając już, że taka moda nie do wszystkich przemawia. O ile wspólna walizka kabinowa laptopa jest dobrym rozwiązaniem, tak już noszenie tych samych ubrań można uznać za nieco kontrowersyjne.

Czy krój ma znaczenie?

Cóż, okazuje się też, że krój ubrań unisex jest naprawdę obły. Zasadniczo wszystkie ubrania wpisują się w oversize. A taki krój nie każdemu odpowiada. W końcu należy zwrócić uwagę, że ubrania dla wielu osób są wyrazem osobowości i właśnie poprzez modę chcą one pokazać siebie i swój charakter, ale ubrania mogą dodać też pewności siebie. Zatem nie można jednoznacznie ocenić czy moda unisex jest dobra, bo to zależy od Waszych preferencji. Tym bardziej, że dla jednych krój odzieży ma znaczenie, a dla innych zupełnie nie, a krój unisex jest prosty bez żadnych cech, które podkreślałyby atuty sylwetki czy to kobiety, czy mężczyzny. W końcu budowa, biorąc pod uwagę płeć biologiczną znacząco się różni, a przy tym na większe kompromisy musi w modzie unisex pójść kobieta, bo spódnice czy sukienki nie wchodzą w kolekcje takiej odzieży. W końcu nadal mało mężczyzn byłaby gotowa na założenie sukienki. A może to i dobrze…

Wniosek jest jeden, czyli każdy robi, jak chce

Nie można narzucać co jest stylowe, a co nie. Moda unisex jednym się podoba, a innym nie. Naszym zdaniem nie jest do końca praktyczna i choć założenia można by uznać za słuszne, to jednak chyba nie tędy droga. Można natomiast stawiać na wspólne torby na laptopa czy walizki. Walizka kabinowa na krótkie podróże czy też dłuższe wyjazdy służbowe, może być wspólna. Ale już torebka czy też pasek niekoniecznie. Ale wybór pozostawiamy Wam, bo w końcu dla niektórych idea unisex jest jak najbardziej praktyczna i sensowna. Choć macie też prawo uznać, że się nie sprawdza.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij