Ile zarabia hostessa Poznaj zarobki pracy jako hostessa!

Ile zarabia hostessa? Poznaj zarobki pracy jako hostessa!

Młode dziewczyny coraz chętniej angażują się do pracy na stanowisku hostessy. Tak naprawdę, wiele osób nie docenia tego zawodu, a jest on niezwykle wymagający i męczący. Hostessy często pracują bowiem znacznie więcej niż tradycyjne ośmiogodzinne zmiany, a także pracują po nocach. Wydawać by się więc mogło, że mogą one liczyć na niezwykle pokaźne zarobki. Wobec tego jakie jest średnie wynagrodzenie na stanowisku hostessy?

Jak wygląda praca hostessy?

Hostessy podczas dnia swojej pracy stają się twarzami i wizytówkami danego eventu lub nawet i danej firmy, które obecnie je wynajęły. Dawniej do pracy w charakterze hostessy zatrudniano głównie młode dziewczyny, jednak wraz ze zmianą trendów, coraz częściej na tych stanowiskach możemy zauważyć również młodych mężczyzn. Hostessy niestety nie mają regulowanego czasu pracy. Wszystko jest bowiem uzależnione od potrzeb danego eventu. Może się zdarzyć, że hostessa w ciągu dnia będzie pracowała przez jedynie 4 godziny, zaś drugiego dnia będzie pracowała przez godzin 12. Nie są im także obce zmiany w porze nocnej. Do głównych zadań hostessy należy:

  • promowanie danego produktu lub usługi;
  • witanie i żegnanie gości;
  • dbanie o uczestników eventu;
  • dbanie o odpowiednia atmosferę, a jednocześnie także i o bezpieczeństwo gości.

Hostessy zwykle muszą też cechować się nienaganna aparycją. Tak naprawdę dziewczyny i mężczyźni na te stanowiska są wybierani w dość restrykcyjny sposób. Przede wszystkim muszą cechować się miłym wyglądem, a także odpowiednimi gabarytami.

Ile zarabia hostessa?

Zarobki hostessy nie są określone jednoznacznie. Wiele bowiem zależy od tego, czy hostessa pracuje „na własną rękę” i samodzielnie poszukuje klientów, czy też pracuje z agencją hostess i to oni poszukują dla niej zleceń. Co więcej bardzo wiele zależy także od systemu rozliczeń, jaki został przyjęty. W dużym przybliżeniu można powiedzieć że:

  • hostessa może zarobić od 10 do 17 złotych za godzinę podczas pracy przy promocji produktów np. w supermarkecie;
  • hostessa może zarobić od 20 do 30 złotych za godzinę przy pracy podczas eventów;
  • hostessa może zarobić od 90 do 150 złotych przy obsłudze targów branżowych;
  • hostessa może zarobić 200 złotych za godzinę jeśli jej praca wymaga posługiwania się językiem obcym;
  • hostessa może zarobić nawet kilka tysięcy złotych dziennie za obsługę eventów z segmentu premium;

Jak więc widać, zarobki hostessy tak naprawdę nie są stałe. Wiele zależy nawet od rodzaju eventu jaki ma ona obsługiwać. Co więcej wiele zależy także od tego ile czasu hostessa będzie chciała poświęcić na swoją pracę i jakim zaangażowaniem się ona wykaże.

Czy warto rozpocząć karierę w zawodzie hostessy?

Zawód hostessy bez wątpienia jest zawodem wartym zainteresowania. Można śmiało powiedzieć, że jest to praca niezwykle wymagająca, jednocześnie jest to praca przyjemna. Wraz ze zdobywanym doświadczeniem znacznie będzie też rosło wynagrodzenie hostessy. Tak naprawdę najsłynniejsze z nich obsługują tylko i wyłącznie eventy z segmentu premium, a to jest równoznaczne z tym, że zarabiają one po kilka tysięcy złotych dziennie. Praca hostessy jest wciąż mocno niedoceniana. Niemniej jednak wraz z rozpowszechnieniem się agencji hostess, zawód ten systematycznie zyskuje sobie coraz to nowe znaczenie. Zarówno młode dziewczyny jak i młodzi mężczyźni, o ile tylko czują, że chcą i mają ku temu odpowiednie predyspozycje powinni spróbować w tym zawodzie swoich sił. Może być to naprawdę owocny początek wielkiej kariery i jednocześnie niezwykle atrakcyjnych zarobków.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij