Jak sprawić, by wycieczka z dziećmi była udana? Mniej stresu, więcej śmiechu i zabawy!

Każdy wie, że podróżowanie z dziećmi często nie jest ani przyjemne, ani spokojne. Dzieciaki potrafią wpadać w ataki złości czy marudzenia zawsze wtedy, gdy coś jest nie po ich myśli. Oczywiście nie to, że nie ma grzecznych dzieci, ale nie ma się co oszukiwać, takie są w mniejszości. Dlatego dziś przygotowaliśmy dla Was kilka rad, dzięki którym wycieczka z dziećmi może być udana. Będzie na pewno mniej stresu, za to więcej śmiechu oraz zabawy.

Środek transportu ma znaczenie

Każdy kto lata samolotami wie, że gdy na pokład wchodzą rodzice z dziećmi może zacząć się swoisty „Sajgon” i cóż taka sytuacja jest nieprzyjemna nie tylko dla innych pasażerów, ale też dla rodziców, którzy za wszelką cenę próbują uspokoić dzieci. Można odnieść wrażenie, że w tej samej sytuacji, to one nawet świetnie się bawią. W końcu są w centrum zainteresowania, a dodatkowo rodzice gotowi są spełnić każdą ich prośbę, byle tylko były spokojne. Jednak każda forma komunikacji publicznej tak naprawdę nie jest dobrym środkiem transportu, gdy podróżuje się z dziećmi. W końcu nie ma się co dziwić pozostałym pasażerom, że chcą w spokoju przeżyć podróż i niestety przy dużym zdenerwowaniu są w stanie wygłaszać tyrady o niewychowanych dzieciach. Dlatego warto zamienić takie środki transportu na inne. I na pewno doskonale sprawdzi się tutaj kamper bądź przyczepa kempingowa. Swoją drogą caravaning niewątpliwie jest obecnie bardzo modny, ale też gwarantuje wygodę na wysokim poziomie. Możecie zainwestować w przyczepę, która notabene wcale nie musi być droga, wszak możecie zakupić nawet model z lat 70-tych. Wystarczy tylko ją nieco odświeżyć i sprawdzić stan techniczny. Podobnie rzecz wygląda w przypadku kampera. Warto też wiedzieć, że części do kamperów nie są kosztowne, a takie podróżowanie daje naprawdę sporo swobody.

Przekąski dają radę

Jeżeli jesteście zdecydowani na zakup kampera, to powinniście wiedzieć, że części do kamperów na Intercamp.pl są tanie i niezawodne. Jednocześnie utrzymanie czy to przyczepy, czy kampera w dobrym stanie technicznym wcale nie jest trudne czy też kosztowne. Swoją drogą caravaning jest naprawdę świetnym sposobem podróżowania, który sprawi, że możecie poznać mniej znane miejsca, a przy tym wycieczka odbywa się na Waszych warunkach. Ale wracając do dzieci, pamiętajcie, aby zabrać ze sobą przekąski. Cóż, słodycze nie są może najbardziej zdrowym jedzeniem, ale łakocie sprawiają, że dzieci potrafią być nader spokojne. Jednak w tym przypadku należy ustalić konkretne zasady, czyli dzieci nie dostają słodyczy od razu, tylko np. podczas pierwszego postoju i to w sytuacji, gdy będą dobrze się zachowywać. Zapewne będą musiały wykazać się silną wolą, ale z drugiej strony perspektywa dobrego ciach potrafi zdziałać naprawdę dużo.

Sposób na marudzące dzieci? Słuchawki w uszach!

Czas poznać patent na marudzące dzieci. Wiadomo, że dzieci potrafią marudzić ot tak sobie i jeżeli ciągle to robią, to nawet największa cierpliwość rodzicielska kiedyś się kończy. Stąd też dla swojego spokoju warto zaopatrzyć się w słuchawki. Dzieci mogą marudzić, a Wy spokojnie będziecie słuchać muzyki. Dopóki nie biją się na tylnym siedzeniu wszystko jest ok. Czasami zwyczajnie trzeba pozwolić dzieciom pomarudzić, aż im się to znudzi. W końcu kiedyś się zmęczą i pójdą spać. Oczywiście możecie także włączyć im bajkę i także macie chwilę spokoju. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą gier czy książeczek, które będą rozrywką po wycieczkach. Do tego przyda się jeszcze piłka, ale koniecznie duża i plażowa. W ten sposób nie będzie płaczu jak któreś z dzieci „dostanie” piłką. Popołudniami warto aktywnie spędzać czas, bawiąc się i biegając. Gdy dzieciaki się zmęczą, chętniej pójdą spać, a Wy zyskacie czas dla siebie.

Ciekawe atrakcje dla wszystkich

Wycieczka powinna być dostosowana do wszystkich uczestników. Oznacza to, że nie tylko Wy macie dostosowywać się do dzieci, ale także one do Was, czyli odwiedzajcie miejsca, które im sprawią przyjemność, choćby parki rozrywki czy kino 5D, ale wybierzcie się też do muzeum. Potem całą rodziną możecie iść na lody czy jakieś pyszne ciasto i znowu miło spędzić czas.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij