Na mokro czy na sucho – jak dobrać styl golenia do rodzaju zarostu i skóry?

Każdy mężczyzna ma inną skórę. Jedni mogą pochwalić się niezwykle gęstym zarostem, a inni wręcz przeciwnie skąpym i miękkim. Każdy jednak chce prezentować się nienagannie. W przypadku niektórych mężczyzn dochodzi jeszcze problem wrastających włosków na brodzie. Jak dbać o brodę i jak dobrać styl golenia do rodzaju zarostu i skóry?

Twarda skóra + twardy zarost = golarka elektryczna , golenie z włosem i pod włos

Gdy masz twardą skórę, to właściwie nie jest ona skłonna do podrażnień. Gdy do tego masz twardy zarost, to musisz użyć ostrza odpowiedniej jakości, aby się go pozbyć. Wielu mężczyzn z twardym i grubym zarostem wybiera golarki elektryczne. Można ich głowice łatwo dopasować do skóry i golić pod odpowiednim kątem. Golenie na gładko jest tutaj trudniejsze, ale nie niemożliwe. Warto podkreślić, że są też golarki elektryczne z wbudowanymi bateriami do ładowania, które można używać na mokro. Oczywiście przed przystąpieniem do takiego zabiegu należy sprawdzić, czy dana maszynka się do tego nadaje. Jeśli nie wyobrażasz sobie golenia na sucho, to sięgnij po produkty do golenia na mokro i tutaj sprawdzi się krem lub mydło do golenia, a także pędzel do golenia.

Wrażliwa skóra + miękki zarost = maszynka motylkowa, golenie z włosem

Mężczyźni z bardzo wrażliwą skórą rzadko wybierają golenie na sucho i golarki elektryczne. Jeśli masz wrażliwą skórę, a do tego miękki zarost, to dobrym wyborem dla Ciebie jest maszynka motylkowa. Jest ona polecana dla mężczyzn, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z goleniem i mają na twarzy coś co bardziej przypomina meszek niż zarost. Oczywiście istotne znaczenie ma także kierunek prowadzenia ostrza. W przypadku wrażliwej skóry i miękkiego zarostu, najlepiej golić się na morko z włosem. W ten sposób można uniknąć podrażnień, albo przynajmniej ograniczyć ich prawdopodobieństwo.

Klasyczny, dłuższy zarost = maszynka z otwartym ostrzem lub brzytwa do golenia na żyletki

Jeśli zarost jest raczej klasyczny, a zarazem dłuższy, to używanie maszynki może być pewną udręką. Włosy od razu wypełniają ostrza i łatwiej o zacięcie skóry. Trzeba co chwila oczyszczać maszynkę, aby działała jak należy. Stąd można sprawdzić, czy lepszą metodą nie będzie tradycyjne golenie. Brzytwa do golenia klasyczna lub na żyletki będzie tu głównym narzędziem. W przypadku brzytwy ze stałym ostrzem niezbędny jest jeszcze skórzany pas do czyszczenia i ostrzałka. Do brzytwy na żyletki nie potrzebujesz dodatkowych akcesoriów, bo gdy żyletka się stępi, wymieniasz ją na nową. Zatem potrzebujesz jedynie wkładów. Golenie brzytwą wymaga wprawy i trzeba nauczyć się odpowiedniego trzymania brzytwy. Można golić z włosem, pod włos, a nawet ukośnie. Niezbędne jest jednak opanowanie chwytu. Jeśli nie chcesz się męczyć z brzytwą możesz pozostać przy maszynce na żyletki. Tutaj także wymieniasz ostrza, zatem nie wyrzucasz maszynki po każdym użyciu i w ten sposób dbasz o środowisko nie generując dodatkowych śmieci, szczególnie plastiku. Jeśli wybierasz maszynkę zdecyduj się na tę z otwartym ostrzem. Będzie łatwiej usuwać Twój zarost, zwłaszcza gdy golisz jedynie boki czy kark, a część brody pozostawiasz do dalszej stylizacji.

Skóra problematyczna i wrastający zarost – golenie zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa

W przypadku wrażliwej skóry, która jest problematyczna i występowania także problemu wrastających włosów, należy zastanowić się nad odpowiednią metodą golenia. Na pewno maszynka do golenia na żyletki może być dobrym wyborem, ale należy wybrać taką, która dedykowana jest dla mężczyzn z wrażliwą skórą, np. motylkową. Dodatkowo nie należy golić się tylko pod włos lub z włosem, a zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. W ten sposób można uniknąć dalszego wrastania. Należy również sięgnąć po kremy na wrastające włosy, a także stosować peelingi. Ostatecznością jest udanie się do lekarza i usunięcie wrastających włosów. Gdy widoczna jest bolesna grudka, to będzie to najlepsza opcja. Oczywiście w przypadku skóry problematycznej zawsze należy golić się na mokro. Zatem zaopatrzenie się w produkty do golenia na mokro będzie absolutnym must have.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij