Top 5 sposobów, dzięki którym Twój ogród stanie się bajkowy

Ogród jak z bajki nie musi być marzeniem i może stać się rzeczywistością. Sposobów jego stworzenia może być wiele. Efektowne rośliny o pnącym lub zwisającym pokroju, zielone żywopłoty albo elementy małej architektury czy dekoracje – wszystko to może stworzyć niepowtarzalny bajkowy klimat. Poznaj top 5 sposobów, dzięki którym Twój ogród stanie się bajkowy.

Postaw na elegancką i efektowną trawę ozdobną

W jaki sposób ogród uczynić tajemniczym i zarazem kolorowym niczym z bajki? Kupienie trawy ozdobnej będzie dobrym wyborem. Na jaki rodzaj warto się zdecydować? Możliwości jest wiele. Jednak jeśli chce się uzyskać efekt lekkości i ozdobny charakter nasadzeń, a przy tym roślinę, która pięknie kwitnie, to na pewno sprawdzi się miskant chiński. Termin jego sadzenia przypada na kwiecień i maj. Zatem teraz masz idealny czas na zakup i posadzenie tej efektownej rośliny. Jej kwiaty mogą kołysać się na wietrze i górować ponad trawą. Miskant chiński osiąga znaczną wysokość, nawet do dwóch metrów. Jeśli chcesz uzyskać efekt boho, wybierz odmianę Malepartus w brązowym kolorze. Możesz wybrać też odmianę w efektownym czerwonym kolorze jak Ferner Osten. Wśród traw ozdobnych możesz postawić nie tylko na miskanty, ale i inne gatunki. Kolorową trawę zielono-czerwoną gwarantuje Panicum Proso Rostrahlbush.

Stwórz w ogrodzie zielone tunele i bramy, jeśli masz duży teren

Tajemniczy ogród w bajkowym wydaniu stworzą nie tylko trawy ozdobne, ale również labirynty i tunele, które można stworzyć z odpowiednio przyciętych żywopłotów. Oczywiście stworzenie takiego ogrodu wymaga więcej pracy, no i oczywiście wyhodowania żywopłotu odpowiedniej wysokości. Na duże żywopłoty, które można formować sprawdzają się gatunki takie jak: buki, graby, ligustry, które co ważne są odporne na zanieczyszczenia, więc sprawdzą się też w miejskich warunkach. Ponadto można też wybrać chociażby ostrokrzew Meserwy. Ogrodowe labirynty można tworzyć sadząc choćby bukszpan. W ten sposób w połączeniu z rabatami i trawą ozdobną ogród zapiera dech w piersiach.

Postaw na bajkowo wyglądające rośliny jak judaszowiec kanadyjski

Na pewno w ogrodzie nie może też zabraknąć elegancko prezentujących się roślin o bajkowym pokroju. Dobrze może się sprawdzić judaszowiec kanadyjski. Ta roślina kwitnie na pniu, co prezentuje się niezwykle zjawiskowo. Sprawdza się nawet do ogrodów z niezbyt urodzajną ziemią, gdyż preferuję glebę lekką i piaszczystą. Pokrywa się pięknymi różowymi kwiatami o intensywnej barwie. Obok niego można postawić na krzewy o dekoracyjnym pokroju jak Budleja Dawida. Oczywiście w takim towarzystwie pięknie będzie się prezentować także trawa ozdobna. Pochodzący z tych samych regionów co budleja, miskant chiński świetnie się sprawdzi.

Pergole z bluszczem i różami pnącymi otaczające altankę świetnie się sprawdzą

Jeśli nie masz zwierząt, które skubią ogrodowe rośliny, to do bajowego ogrodu na pewno sprawdzi się pergola pokryta bluszczem, a także taka zdobiona różami pnącymi. W ten sposób można ogrodzić altankę ogrodową i stworzyć swoisty azyl w centrum swojego ogrodu. Altankę można postawić na betonowym fundamencie. W ten sposób będzie trwałym elementem odpornym na powiewy silnego wiatru. Róże pnące będą atrakcyjne dla owadów. Jeśli Twój dom stoi na uboczu i stawiasz w nim pasiekę dla pszczół, to bez wątpienia pergole z różami pnącymi będą dobrym wyborem, gdyż są dla pszczół źródłem pyłku.

Bajkowe skrzaty w ogrodzie lub ceramiczne ozdoby – czemu nie!

Nasza ostatnia propozycja to ceramika wśród ogrodowych nasadzeń. Choć niektórym skrzaty w ogrodzie mogą wydawać się tandetne, to według nas świetnie się sprawdzają. Szczególnie jeżeli chcecie stworzyć ogród na wzór baśni „Królewna Śnieżka”. Nie może w nim zabraknąć kwitnących jabłoni. Na pewno sprawdzi się też trawa ozdobna. Obok bajkowych skrzatów można postawić też na ceramiczne żaby czy inne ciekawe ozdoby. Na pewno sprawdzą się też wiklinowe kosze i technorattanowe meble ogrodowe, które swoją strukturą przypominają naturalny rattan. W koszach można w końcu przechowywać dojrzałe już jabłka.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij