Top 5 sprzętów dla profesjonalnych mechaników – co musi znaleźć się w Twoim warsztacie?

Jeżeli chcecie prowadzić warsztat mechaniczny, musicie pamiętać, jak ważny jest sprzęt, którym dysponujecie i tutaj w żadnym przypadku nie można iść na kompromisy i należy wybierać tylko modele najwyższej jakości. Dzięki nim wykonacie wiele napraw, zaś klienci będą zadowoleni z Waszych usług. Czas więc poznać top 5 sprzętów dla profesjonalnych mechaników – co musi znaleźć się w Twoim warsztacie?

Wyważarki, czyli nasz top 1

Są takie sprzęty, które można określić mianem obowiązkowych. Otóż nie może ich zabraknąć w żadnym warsztacie i to nawet w takim, który oferuje podstawowy zakres usług i tutaj mamy na myśli oczywiście wyważarki. Trzeba wybierać takie, które są łatwe w obsłudze, ale cechuje je też solidna konstrukcja. Ważnym elementem jest układ sterowniczy, który powinien zapewniać wysoką precyzją pomiarów, a przy tym bezpieczeństwo pracy. Co zyskacie mając wyważarkę? Oczywiście to, iż łatwo i szybko dokonacie pełnej diagnostyki, gdy występują problemy z felgami i ogumieniem i co ważne nie zajmie Wam to wiele czasu, a wręcz będzie trwało chwilę. Do tego jeszcze macie możliwość obsługi wszystkich elementów kołowych. Do dobrej wyważarki musicie dobrać jeszcze akcesoria montażowe czy też uchwyty i dzięki temu Wasza praca będzie jeszcze bardziej efektywna.

Podnośnik kolumnowy, czyli nasz top 2

W pracy mechanika trzeba solidnie się ubrudzić, ale też natrudzić. Czasami konieczne jest zajrzenie pod samochód, co rzecz jasna wymaga właściwego sprzętu i dlatego też na wyposażeniu nie może zabraknąć podnośnika kolumnowego. Wybór modeli jest duży i znowu, aby zyskać największą efektywność pracy, trzeba stawiać na jakość. Oczywiście poza parametrami technicznymi ważne jest bezpieczeństwo w obsłudze. Podnośnik powinien mieć funkcję automatycznego blokowanie ramion, ale też gwarantować stabilne tempo podnoszenia. Dzięki podnośnikowi zyskujecie dostęp do podwozia, a zatem wykonanie prac serwisowych nie będzie trudne. Wybierajcie modele, które mają duży udźwig, choćby wynoszący 5000 kg, bo wtedy możecie dokonywać napraw nie tylko samochodów osobowych.

Zgrzewarka do łączenia na gorąco, czyli nasz top 3

Oczywiście w naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć zgrzewarki do łączenia na gorąco. W wielu pracach mechanicznych, ale też dotyczących stanu technicznego elementów plastikowych wykorzystuje się właśnie te sprzęty. Warto tutaj wiedzieć, że ich zadaniem jest takie podgrzanie tworzywa, że staje się ono plastyczne i można łączyć je z drugim elementem czy materiałem. Do tego celu wykorzystuje się docisk. W przypadku zgrzewarki ręcznej odbywa się to poprzez użycie siły człowieka, który oddziałuje na wałek silikonowy bądź też ten sztywny wykonany z teflonu. Można też postawić na urządzenie mechaniczne, które będzie dokonywać nacisku poprzez szczęki zaciskowe czy też kółko napędowe. Jedno jest pewne zgrzewarki są niezbędne, zaś ich stosowanie jest niezwykle łatwe.

Przecinarka plazmowa, czyli nasz top 4

Czas przejść do kolejnego niezbędnego sprzętu i tutaj mamy na myśli przecinarkę plazmową. Warto wiedzieć, że takie urządzenie jest inwertorowane i nadaje się do cięcia plazmowego. Dzięki niemu można ciąć bez zniekształceń. Dotyczy to takich materiałów jak stal czy aluminium, a także miedz i mosiądz. Zwróćcie uwagę, czy urządzenie, które wybierzecie posiada regulację czasu chłodzenia uchwytu zaraz po zakończeniu cięcia. Dobrze jeżeli jest chłodzone wentylatorem i posiada zabezpieczenie przeciw przeciążeniu. Dzięki temu macie pewność, że będzie działać poprawnie i nie przegrzeje się, a przez to nie dojdzie do jego uszkodzenia.

Stacja do obsługi klimatyzacji, czyli nasz top 5

Tak właśnie dotarliśmy do stacji obsługi klimatyzacji. Każdy kierowca wie, jak ważna jest właśnie klima i dlatego też czyszczenie czy napełnianie jest jedną z najczęstszych usług. Stąd musicie też posiadać właśnie wspomnianą stację do obsługi klimatyzacji. Dzięki niej możecie nie tylko naładować czynniki, ale też przeprowadzić kompleksową kontrolę szczelności. Polecamy Wam tutaj urządzenia, które posiadają zautomatyzowane sterowanie sekwencyjne, a także wyposażone są w systemy zaworów elektromagnetycznych. Dla jeszcze większej wygody przydaje się dotykowy wyświetlacz oraz funkcja usuwania nieskondensowanych gazów.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij