Top 5 zmian, które warto wprowadzić do swojego życia!

Wiele osób robi sobie postanowienia, z których wiele nie wynika. Mamy taki zwyczaj zwykle na początku roku, ale i od święta, czy gdy zbliża się magiczna granica, urodziny i zmiana cyferki na kolejną do przodu. Jednak nie tylko w takich okolicznościach warto myśleć o zmianach, bo jeśli są potrzebne, to warto zainicjować je już teraz. Poznajcie top 5 zmian, które warto wprowadzić do swojego życia.

Top 1: zmiana diety na zdrowszą czy bardziej etyczną

Nasza pierwsza zmiana jest dość oczywista. W czasie pandemii wielu z nas przybrało na wadze. Nie ma w tym nic dziwnego, bo siedzący tryb życia, a nieraz kwarantanna skłaniająca do zamawiania jedzenia, gdy nie można było pójść do sklepu, skończyły się tym, że waga pokazywała i pokazuje coraz więcej. Do śmieciowego jedzenia wielu z nas się przyzwyczaiło, w końcu uzależnia, a przecież to prosta droga do cukrzycy, miażdżycy i otyłości. Warto zatem przejść na „zdrową stronę mocy” i postawić na zbilansowaną dietę. Jeśli nie macie czasu chodzić po sklepach ze zdrową żywnością bio, a potem gotować, to zawsze możecie postawić na catering dietetyczny. Zresztą żywność bez znaczka bio, ale w postaci warzyw i owoców, a także sporadycznie ryby będzie zdecydowanie lepsza niż dotychczasowy styl odżywiania, który można by nazwać „mięso z mięsem i na mięsie”, bo jest ono elementem każdego posiłku, a tak być nie powinno. Do tego trzeba jeszcze wziąć pod uwagę kwestie etyki. W końcu warto oszczędzić życie zwierząt i nie przyczyniać się do procederu ich tuczenia i zapewniania im krótkiej i marnej egzystencji pełnej bólu i stresu. Wegetarianizm, a nawet semi wegetarianizm to dieta, na którą warto przejść. W końcu radykalne porzucenie białka zwierzęcego może być czasem trudne.

Top 2: wprowadzenie do swojego codziennego harmonogramu zasady 10 tys. kroków lub aktywności na rowerze

Skoro już zmianę diety częściową lub całkowitą mamy odhaczoną, to warto jeszcze zająć się swoim trybem życia. Otóż siedzący jest absolutnie niewskazany i warto zacząć wreszcie stosować zasadę 10 tys. kroków, bo to zaledwie półtora godzinna aktywność na świeżym powietrzu. Aby jeszcze efektywniej spalać kalorie, można postawić na rowery. W końcu jazda na nich jest prawdziwą frajdą, a przy okazji można polepszać swoją kondycję. Na początku warto zacząć od prostszych ścieżek rowerowych, zanim wyruszy się na czarne trasy. Jeżeli z jakichś powodów nie macie swoich jednośladów, to rowery dobrych producentów znajdziecie w sklepie sklepzrowerami.pl. Możecie postawić na model elektryczny albo klasyczny miejski czy też górski. Pamiętajcie, by rodzaj roweru dostosować do Waszych możliwości.

Top 3: detoks komórkowy, czyli nie korzystanie z telefonu w trakcie rozmów i spotkań

Następna zmiana jest radykalna, a dla niektórych może być jak bolesne oderwanie plastra. Mowa o detoksie komórkowym. Nie mamy na myśli całkowitej rezygnacji z telefonu, a raczej zniwelowanie korzystania z niego podczas spotkań i rozmów. W końcu czy liczy się dla Was kontakt z drugim człowiekiem czy zaglądanie w szklany ekran i lajkowanie zdjęć? Trudno się dziwić, że relacje się rozpadają, jeśli nie potrafimy już ze sobą rozmawiać, a w czasie spotkań zajmujemy się zrobieniem najlepszego ujęcia, by wrzucić je na Instagram czy inny portal. Oczywiście jest to pewne uogólnienie, bo dla jednych uzależnieniem jest portal społecznościowy, a dla innych bezsensowne przeglądanie sieci czy zdjęć w swoim telefonie i każda postawa jest niewłaściwa.

Top 4: zróbcie sobie dzień bez Internetu i postawcie na czytanie książek

A propos detoksu, proponujemy jeszcze jedną zmianę, a mianowicie dzień bez Internetu. Często tracimy czas na czytanie informacji, które do niczego nie są nam potrzebne. A przecież można by go wykorzystać efektywnie, choćby na czytanie książek. Wcale nie muszą być bardzo ambitne, chodzi o to, by na chwilę oderwać się od szklanego ekranu monitora. Niektórzy twierdzą, że nie oglądają już telewizji, ale prawda jest taka, że po prostu zamienili ją na Internet, a on także uzależnia. Jeśli nie lubicie czytać, to po prostu wyjdźcie na spacer albo umówcie się ze znajomymi na jazdę na rowerach.

Top 5: zamiast marnować mnóstwo czasu na seriale i telewizję, postawcie na kulturę wyższą albo samorozwój

Często twierdzicie, że chcielibyście nauczyć się nowego języka albo przydatnej umiejętności, czy rozwinąć hobby, ale nie macie czasu. A jakby tak zliczyć ten, który spędzacie na oglądaniu kolejnych sezonów seriali na Netflixie? Pewnie trochę by się tego nazbierało. Żeby zacząć coś robić, oczywiście trzeba chcieć zmian. Życzymy Wam więc, aby Wam się chciało chcieć. Możecie też postawić na pójście do teatru czy filharmonii. Wszystko co Was rozwija jest dla Was dobre. Zatem czas na zmiany!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij