TOP 5 filmów o królach i królowych. Sprawdź najciekawsze propozycje

Intrygi, władza oraz siła charakteru – filmy o królach i królowych od zawsze przyciągają przed ekrany telewizorów miliony odbiorców. Nic w tym dziwnego, ponieważ przepiękne, bogato zdobione kostiumy, wnętrza starych i ogromnych zamków, a także historie królestw to niezwykle ciekawe tematy. Poznaj TOP 5 filmów o królach i królowych, które zapewniają rozrywkę na długie godziny.

Filmy o królach i królowych, które koniecznie musisz zobaczyć

Chcesz obejrzeć filmy opowiadające o losach władców, którzy żyli kilka wieków przed nami? Poznaj obyczaje, styl bycia oraz losy historycznych bohaterów, sięgając po nasze propozycje!

1. „Maria Antonina” (2006)

Maria Antonina to charyzmatyczna postać, która zasłynęła z pogardliwego stosunku do biednych mieszkańców Paryża. Znana jest z powiedzenia prawdopodobnie mylnie jej przypisanego. Na wieść o tym, że jej lud przymiera głodem, miała bowiem powiedzieć: „Nie mają wystarczająco dużo chleba? Niech jedzą ciastka”. Maria Antonina zdecydowanie wiedziała, jak wykorzystać swoją władzę i pozycję u boku Ludwika XVI. Po urodzeniu dziecka młoda królowa oddawała się uciechom ekscentrycznego życia. Jej losy można zobaczyć w filmie z 2006 r.

2. „Król Petar I” (2018)

Piotr Karadziordziewić jeszcze jako mały chłopiec został wygnany z Serbii. Wynikiem tego było wrogie nastawienie dynastii Obrenović, która bardzo nie chciała dopuścić do tego, aby objął on władzę. Na szczęście podczas rewolucji politycznej Piotrowi udało się powrócić i ustanowić demokrację parlamentarną. W międzyczasie jednak wybuchła I wojna światowa, która pokrzyżowała jego plany wyprowadzenia kraju z kryzysu. Ale czy na pewno? Czy udało mu się zasiąść na tronie? Przekonaj się, oglądając film „Król Petar I”.

3. „Powiernik królowej” (2017)

Wiele osób nie ma pojęcia o tym, że niegdyś królowa Wielkiej Brytanii sprawowała rządy również w Indiach. „Powiernik królowej” to film opowiadający o przyjaźni królowej Wiktorii i hinduskiego sekretarza Abdula Karima. To również historia stosunków brytyjskiej korony i Dalekiego Wschodu w epoce kolonialnej.

4. „Młoda Wiktoria” (2009)

Film „Młoda Wiktoria” to kwintesencja kina w królewskim klimacie. Mamy tutaj do czynienia z płomiennym romansem, obyczajami dworu angielskiego, znaczącą grą polityczną, a także świetnymi kostiumami, które zostały nagrodzone Oscarem. Pikanterii dodaje fakt, że film ten został oparty na wydarzeniach, które naprawdę miały miejsce. Losy Wiktorii – monarchini brytyjskiej znanej jako „babka Europy” – to porywająca historia, którą warto zobaczyć.

5. „Spencer” (2021)

„Spencer” to film o współczesnej królowej, której losy śledziły miliony osób na całym świecie. Mowa oczywiście o księżnej Dianie, która zginęła w wypadku w 1997 r. Fabuła opowiada nie tylko o losach rodziny królewskiej, lecz także o Dianie jako matce, kobiecie i przede wszystkim osobie, która podjęła decyzję o rozwodzie z księciem Karolem. Zobacz, co skłoniło ją do podjęcia takiego kroku oraz jak wygląda życie współczesnych władców.

Gdzie obejrzeć filmy o królach i królowych? Telewizja światłowodowa

Chcesz mieć dostęp do najlepszych filmów, a także seriali o tematyce, która najbardziej cię interesuje? Postaw na telewizję światłowodową. Taką usługę znajdziesz m.in. w ofercie INEA. Telewizja przez Wi-Fi zapewnia przede wszystkim bardzo wysoką jakość obrazu i dźwięku. Możesz oglądać ulubione programy w jakości 4K.

Ponadto telewizja światłowodowa daje ogromną swobodę wyboru. W INEA możesz wybierać paczki tematyczne z kanałami, które chcesz w danym czasie oglądać. Jeśli znudzi Ci się wybrana tematyka, możesz ją zmienić w dowolnym momencie. Telewizja przez Wi-Fi to opcja dostępna już od 9,90 zł miesięcznie. Przekonaj się, że warto!

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij